kayleerose916 kayleerose916
  • 05-10-2020
  • Mathematics
contestada

you buy a sandwich for $2.95, an apple for $0.85, and a bottle of juice for $1.05. What is the total cost?

Respuesta :

Ffelecity
Ffelecity Ffelecity
  • 05-10-2020

Answer:

$4.85

Step-by-step explanation:

Add the numbers:

2.95

1.05

0.85

4.85

Answer Link

Otras preguntas

What does the prefix hepta mean
How is the underlined word used in the sentence? Kaitlin is my younger sister. A. subject complement B. direct object C. direct address D
Magma is made up of melted or *blank* materials. A. Intrusive B. Molten C. Extrusive D. Cooled
What are all biochemical processes of an organism?
In “Rip Van Winkle”, what is said to be the only edged tool that grows keener with constant use: A. Eyesight B. Kitchen shears C. Gardenhoe D. T
Fill-in the blank with the correct form of the verb, you may copy and paste the accented characters from this list if needed: Àà Ââ Ää Çç Éé Èè Êê Ëë Îî Ïï Ôô Œ
Solve for x. 3(3x - 1) + 2(3 - x) = 0 x = 3/7 x = -3/7 x = 1/3 x = -1/3
Perigee: :: apogee:farthest
To maintain a constant speed, the force provided by a car’s engine must equal the drag force plus the force of friction of the road (the rolling resistance). wh
When crafting the new constitution the framers drew from their experiences with what?