Respuesta :

Answer:

320

Step-by-step explanation:

Answer:

$320

Step-by-step explanation:

If 8 pastries cost 160, and we need to find what 16 pastries is we can use simple multiplication to solve

8 --> 160

^ times 2^

16 -->320

Q&A Education