miguelvalentin136
miguelvalentin136 miguelvalentin136
  • 05-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 3-quart carton of fruit punch costs $2.64. What is the price per cup?

Respuesta :

spicyPineapple05
spicyPineapple05 spicyPineapple05
  • 05-10-2020
It costs 22 cents per cup
Answer Link

Otras preguntas

Someone please help me
Bogota is known for: capital city oil exporting Salt Cathedral hunters orchids
Assuming the radiation from stars A, B, and C can reach Earth, which of the following blackbody curves would be visible? A B C all of the above
Explain a predator/prey relationship
How do you convert a kilometer into a meter?
In humans, having wet earwax is a dominant trait. having dry earwax is recessive. a.a man has two recessive alleles. what is his phenotype?
At a local music store cd’s cost $11.99 including tax. Is the number of cd’s purchased proportional to the cost of the cds
Which human body systems are responsible for ensuring nutrients are properly absorbed and waste is eliminated from the body?
Why an electromagnetic wave can travel through empy space that contains no matter?
The mockingbirds that darwin collected on different islands in the galápagos belong to four subtly different species. this pattern of similar but distinct speci