shundrika48 shundrika48
  • 05-10-2020
  • Mathematics
contestada

50 apples cost $25.how much would 75 apples cost​

Respuesta :

tyjokel09
tyjokel09 tyjokel09
  • 05-10-2020

Answer:

150

Step-by-step explanation: one apple cost $0.50, so 75/ $0.50= 150

Answer Link

Otras preguntas

find the scale factor
Hablar Tu compañero te hace muchas preguntas el dia de una excursión escolar Tú no estás segurola), Contéstale con el futuro de probabilidad (for making gueses)
Help!!?? I'm tryna pass 8th grade ykyk
Which activity is shown in the picture? A. nadar en el río B. hacer piragüismo C. montar a caballo D. hacer camping
The student council raised $2,790 during its annual fundraiser. The money was shared equally among the Events Committee, the Sports Committee, and the Sunshine
Do atoms have the same number of protons as its neutrons? I know that atoms can have different number of electrons compared to protons, but does the number prot
8=−2/5c Help me I’m single ready to mingle
To what extend does our social class background affects our life chance.
The chart below gives prices and output information for the country of Utopia. Use this information to calculate real and nominal GDP for both years. Use 2001 a
Please help ASAP! Read the excerpts from "opening statements from John F. Kennedy and Richard M. Nixon First Televised Debate." Kennedy: I think we can do bette