Studentkid828888 Studentkid828888
  • 05-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 bottles of shampoo cost $3.60. What is the unit price for

Respuesta :

Rubyporkchop
Rubyporkchop Rubyporkchop
  • 05-10-2020

Answer:

$1.67

Step-by-step explanation:

6 divided by $3.60 = $1.67

Answer Link

Otras preguntas

What's the other word a weak or lifeless feeling
name a metal that doesn't conduct electricity
a subway train starts from rest at a station and accelerates uniformly at 1.8m/s^2 for 15 sec. then it runs at a constant speed for the next 35 sec. before dece
How did Niccolo Machiavelli’s book The Prince set him apart from other writers of the Renaissance?
I figured out the 1st question but I do not understand the second one...please show me step by step! Thank you!
write in decimal form fourteen and eighty-Four hundredths
Your friend is asked to differentiate between evaporation and boiling.what questions could you ask to make him to know the difference between evaporation and bo
Your friend is asked to differentiate between evaporation and boiling.what questions could you ask to make him to know the difference between evaporation and bo
How would you call in other words to scold or punish severely
What was the major purpose of the Truman Doctrine?