monidseng07 monidseng07
  • 05-10-2020
  • Mathematics
contestada

Ella purchased a 6-pack of cola for $3.84. What is the cost of 1 can of cola?

Respuesta :

hoodedredstone hoodedredstone
  • 05-10-2020

Answer:

$0.64

Step-by-step explanation:

6 cans of soda = $3.84

3.84 / 6 = 0.64

1 can of soda = $0.64

Answer Link
Gabrielladubon
Gabrielladubon Gabrielladubon
  • 08-10-2020

Answer:

$0.64

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Как в нашей стране организована автоматизированная система оповещения населения о возникновении чрезвычайной ситуации?
Answer this correctly and ill give brainliest
According to Article 160, what is the only purpose of Germany's military?
What happens when a dream is put off for something
Find words from the poem that are closest in meaning to the following.2 : She sways her slender bodyAs gentle as a breezeCheerful in her freedom flightWith pure
Last year’s spell-a-thon spelling test for a first grade class had 15% more words with four or more letters than this year‘s spelling test. Next year, there wil
Urgent please help..
What is the x intercept of the function graphed below?
What is the man’s weight on Mars where the acceleration due to gravity is 3.7 m/s2?
An incident ray traveling in a slower medium strikes a boundary with a faster medium. What happens when its angle of incidence is greater than the critical angl