Valeriaayme07 Valeriaayme07
  • 05-10-2020
  • Mathematics
contestada

A company orders 9 boxed lunches from a deli for $96.75. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?

Respuesta :

austinwopat
austinwopat austinwopat
  • 05-10-2020

Answer:

$10.75

Step-by-step explanation:

calculator

Answer Link
megantian423
megantian423 megantian423
  • 07-01-2021

Answer:

10.75 for deltamath

Answer Link

Otras preguntas

The sum of a number and its square is 210. find the​ number(s).
What features do all classical empires share? plz help i been trynna do this all night and i need a 2 short paragraphs please it would mean alot
how were maps used to study the disaster of hurricane Katrina
Multiply or find the special product. (Simplify your answer completely.) [(x − 8y) + z][(x − 8y) − z]
Who imprisons the princess in the first prince of persia?
A total of 231 tickets were sold for the school play. They were either adult tickets or student tickets. The number of student tickets sold was two times the
________ is an autosomal recessive condition resulting in degeneration of the nervous system. Down syndrome Huntington's disease Kleinfelter syndrome
different lengths of crayons?
How do people react when they are able to freely communicate with one another?
Chef and cook positive or negative connotation