rosalyn1785 rosalyn1785
  • 05-10-2020
  • Mathematics
contestada

Please help meeee I’m struggling

Please help meeee Im struggling class=

Respuesta :

gsanch gsanch
  • 05-10-2020
Answer: 0.4


Explanation: you divide 2 by 5 to get the cost of one pear
Answer Link

Otras preguntas

Write a short essay comparing the role of patricians , plebeians ,women , children and enslaved people in the Roman republic
As a traveling salesman for Initech, Gabe spends a lot of time in his car. He is interested in purchasing a new (2020) Toyota Prius for $27,900 to reduce his e
What is the quotient of 1/3 divided by 4/5
125 is 25% more than what number? Your answer
There are 412 basketball fans who plan to go to a game. How many buses will be needed, given that each bus can hold 49 fans?
Cause and effect on the civil war breaking out
Tyler wants to buy a jump rope that costs $5, a board game that costs $12, and a playground ball that costs $9. He has saved $8 from his allowance, and his uncl
What two numbers multiply to -14 and add to -5
NEED HELP ASAP PLEASE WITH #10!!
What impact does the atmosphere have on the Earth’s cycles? Select four options.