ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

What causes led to guillotine
why did alexander soldiers want to return home after the invading the indus river vally
PLEASE HELP IT'S IMPORTANT AND 20 POOINTS
when proving cash , cash balance is compared to _____.?
write the product in standard form: (x-7)^2
Body paragraphs are used to provide what for the main idea? reasons examples incidents all of the above
The square of the sum of x and 5 is equal to y
Johanna graphed the number of calls she made during one day. How many calls were made before 6 pm? Cell Phone Calls 12 10 00 Number of calls 6 4 2 0 10 am.- 12
a bird takes off from a tree that is 18 ft high he rises 2ft per minute what equation works for this ​
calcular el perímetro de un rectángulo con un lado x+2 y otro lado de x-2 sabiendo que el area de 32cm