willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

Our ecological footprint is affected by the number people on earth and how much we consume True or False?
Classification of matter
identify the subejct of this sentence​
Point S is somewhere on line segment RT. Find the length of RS. Enter the answer and also provide a 1 sentence explanation that see how you will be evaluated. ?
1. ¿Adónde vas para comprar libros?
"para sa susunod na pangulo"​
5. Jermaine plots the points (0,0) and (4, 11) on a graph to represent a proportional relationship. Which of the following equations represents the relationship
how does a branded hydrocarbon differ from normal hydrocarbon ​
-2x-y=-5 In slope intercept form please! :)
help me please...........​