ekatsov
ekatsov ekatsov
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

elementry math lesson 3.11 5th grade page 70

Respuesta :

mariag1512 mariag1512
  • 03-11-2020
What need help on it?
Answer Link
uh0aleah
uh0aleah uh0aleah
  • 13-11-2020

Answer:

Her milk was $1.18

Step-by-step explanation:

$7.75+$0.47=$8.22

$10.00-$8.22=$1.18

Answer Link

Otras preguntas

forty percent of 25 students in the class are boys. write 40% as a reduced fraction. then find the ratio of girls to boys in the class.
Math problem solving 9-3 A new car costs$13,000and is depreciating by $900each year.how much will the car be worth after 4 years?
How is sun related to nuclear, electromagnetic, and heat energy?
The revolutionaries disliked the Church for many reasons. Which of the following is not one of those reasons? A. The Church was too wealthy. B. Church leaders w
Which two properties are used to define matter? A.has mass and conducts heat B.has buoyancy and volume C.has mass and takes up space D.conducts energy
what subjects other than math that use ratios
Write each rational numbe as a fraction
Compare and contrast the political and social structures, motivations, and influences of the Turkish and Mongol tribes.
what are the real roots of x2-7×+10=0
How do I find the part of a whole of 160% of 19