kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

What is a major goal of the Aspire test?
how do you convert units in length?
is 49 prime or composite
What does the abbreviation misc. Stand for?
How did the u.s. acquire the mexican cession
Which best completes the sentence? For your first attempt at speaking French, you pronounced that phrase __________ . A. good B. well
What are threadlike structures used for cellular movement?
Kevin is riding his bike on a 10 1/8 mile bike path. He has covered the first 5 3/4 miles already. How many miles does he have left to ride
Kevin is riding his bike on a 10 1/8 mile bike path. He has covered the first 5 3/4 miles already. How many miles does he have left to ride
Can someone help me solve this? I keep getting stuck