stfudes
stfudes stfudes
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $30 for two dozen cookies. How much does one cookie cost?

Respuesta :

domagalskicar
domagalskicar domagalskicar
  • 04-11-2020

Answer:

$1.25

Step-by-step explanation:

30*2=15

15/12=1.25

Answer Link

Otras preguntas

playing catch with a friend in a moving train. When you toss the ball in the direction the train is moving, how does the speed of the ball appear to an observer
Answer all these questions? Answer like it's an algebraic expression
i need help personally i will be willing to give lots of points away for this simple task need help give response if willing to do this for me.
Which one of the following choices is a result of advances in agriculture in developing countries? A. There has been a decline in economic development. B.
what is not part of cubing
In 1960 there were a dozen u.s. states that made interracial marriages
If mary's mother had 4 kids january febuary march what was the last kid name
Before you start to develop your résumé, what should you analyze? the job description your personal achievements mission statement examples former employment ex
Point K is located in Quadrant 4 and rotated 90 degrees counterclockwise. Which Quadrant will K' lie?
what is a generalized term for organs in animals which produce sex cells? A. gametangium B. antheridium C. testis D. gonad