iceymon2008
iceymon2008 iceymon2008
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

Yen paid $10.50 for 2.5 pounds of pretzels what price did she pay for each pound pretzels?​

Yen paid 1050 for 25 pounds of pretzels what price did she pay for each pound pretzels class=

Respuesta :

madmadibug madmadibug
  • 04-11-2020
4.2$ for each pound of pretzels
Answer Link
opeoluwaodusote
opeoluwaodusote opeoluwaodusote
  • 28-07-2021

Answer:4.2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how do you do 1 liter 299 milliliters - 398 milliliters
10. Tina thought that her cat was _______ than her sister's dog. Which word or phrase best completes the sentence above? more cuddly cuddliest cuddlier most cud
Read these sentences from the story. Word of Arachne's boastings rapidly spread through the village and the countryside until, eventually, Athena herself heard
HELP please!!! find the missing dimension. use the scale factor 1:15
Which was a reason for the First Crusade? A. European merchants wanted to establish trading outposts in Muslim territories of the Middle East. B. When the Se
Nutrients are the chemical substances found in _____ that maintain your body. (food or air) (Points : 2) Question 2.2. Which type of carbohydrate provides quick
What route is used to export proteins from the cell? A. Golgi apparatus → rough endoplasmic reticulum → plasma membrane B. Rough endoplasmic reticulum → Golgi a
during the period of the crusades warfare between Muslims and Christians lasted nearly how many years?
how much did a soda can cost in 1990
Regulation and maintenance of constant internal conditions in an organism A. Hemoglobin B. Photosynthesis C. Hypothesis D. Homeostasis