trishaw5150 trishaw5150 04-11-2020 Mathematics contestada You and a friend are planting flowers. You spent $180 on 10 tulips and 12 marigolds. Your friend spent $74 on 9 tulips and 2 marigolds. What is the cost of one tulip and one marigold?