user1581 user1581 04-11-2020 Mathematics contestada You want to buy some noodles. An 8-ounce package costs $2.88. A 14-ounce package costs $5.18. A 20-ounce package costs $6.80. Which package is the best buy? The -ounce package of noodles is the best buy. Click to select your answer(s).