Respuesta :

To find the price of 1 ounce, divide total cost by total ounces bought:

3.20 / 10 = 0.32 per ounce

1 ounce cost $0.32 ( 32 cents)

Answer:

One ounce of candy is 32¢.

Step-by-step explanation:

Divide 3.20 by 10. It is .32

Please mark me Brainliest! <3

Otras preguntas