Respuesta :
To find the price of 1 ounce, divide total cost by total ounces bought:
3.20 / 10 = 0.32 per ounce
1 ounce cost $0.32 ( 32 cents)
Answer:
One ounce of candy is 32¢.
Step-by-step explanation:
Divide 3.20 by 10. It is .32
Please mark me Brainliest! <3