contestada

15. You bought four spinners and 1 pack of pencils for school. The package of pencils cost 2 dollars and you
spent $22 total. How much was each spinner?
Define the variable C = Cost aleach SD 00. Equation
Solve.
Check
Cost per fidget spinner

Q&A Education