emartinez004
emartinez004 emartinez004
  • 05-11-2020
  • Mathematics
contestada

Your Two-Day-Pass to a theme park is $76. This is $31 less than your uncle's Two-Day-Pass. what is the price of you uncle's pass?

Respuesta :

Thecatlover790
Thecatlover790 Thecatlover790
  • 05-11-2020

Answer:

45

Step-by-step explanation:

76 - 31 = 45

Answer Link
xis3646
xis3646 xis3646
  • 05-11-2020

Answer: Your uncle's pass price is $107

Step-by-step explanation: $76 + $31 = $107

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

why were europeans susceptible to the plague?
14. How are a needle and ax related? 15. Explain how a screwdriver and a screw form a compound machine
A bread recipe calls for 3/4 cups of flour and 1/5 cup of sugar. based on the recipe, what is the amount of sugar that should be used with 1 cup of flour? A. 3/
I can figure out how to break this down..
An internet company charges a one-time setup fee of $44.99 and a monthly fee of $29.99 for Internet service. The company is offering a 25% discount on the mont
Of 15 problems on a test, 13 were correct. What percent were correct?
you paint 1/2 wall in 1/4 hour at rate how long will it take you you to paint one wall
a mouse population starts with 2,000 mice and grows at a rate of 5% per year. The number of mice after t years can be modeled by the equation, P(t)=2000(1.05)^t
the bailout of Greece's failing economy was negotiated by
The price of each frozen yogurt at a store is $4. A customer pays exactly $30 for x frozen yogurts after a $2 discount. How many frozen yogurts does the custome