Respuesta :

Answer:4 pens for 56

Step-by-step explanation:

Answer:

4 pens for $56

✨Step-by-step explanation:✨

$56 ÷ 4 pens = $14 dollars per pen

$90 ÷ 6 pens = $15 dollars per pen

4 pens for $56 is the better buy because each pen will cost $14.

Hopefully this helps! Sorry if wrong. You are loved, and you are beautiful/handsome!

-Bee