A pizza shop sells pizzas that are 10 inches (in diameter) or larger. A 10-inch cheese pizza costs $8. Each additional inch costs $1.50, and each additional topping costs $0.75. Josh orders a pizza and the total cost of the pizza comes out to $19.25. Write an equation that represents the cost of Josh's pizza. *

Q&A Education