sophialittel09 sophialittel09
  • 05-11-2020
  • Mathematics
contestada

Three bananas cost $.99 at this rate how much does two bananas cost

Respuesta :

strawberryPoptart123 strawberryPoptart123
  • 05-11-2020

Answer:

1.98

Step-by-step explanation:

.99 times two is 1.98 dollars

hope this helps:)

Answer Link

Otras preguntas

Evelyn sold 11 boxes of chocolate cookies. Each box contained 12 cookies. Round to the nearest ten and then multiply to find the total number of cookies.
Which of the following is responsible for decision making regarding the purchase and sale of bonds by the fed?
What is the answer for |x|=9
The perimeter of a square is equal to four times the length of a side. Write the direct v variation equation that represents the situation. Y be the dependent v
What is an argument?
16. The sides of a triangle are 10 cm, 8cm, and 10 cm. Classify the triangle.
What connection does the poet suggest between the way the speaker views the statue and the way he views a wife? A. The speaker thinks that works of art, as well
Kyle is getting ready to play a game of baseball. After jogging slowly for 5 minutes and stretching, he should further warm up his muscles by A. batting and th
When the Soviet Union attempted to install nuclear weapons in Cuba, President Kennedy ordered a. the installation of nuclear weapons in Turkey. b. surgical air
The amount of energy needed to power a 0.10-kw bulb for one minute would be just sufficient to lift a 1.0-kg object through a vertical distance of