Question 2 of 5
Three friends go grocery shopping together, and each buys the same kind of
oranges. LaMar buys 2 pounds (lb) and pays $3.00. Enrico buys 5 pounds and
pays $7.50. Anna buys 3 pounds and pays $4.50.
Identify the graph and unit price that represent the orange costs.

Q&A Education