Respuesta :

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

480 divided by 360 gets you 1.33

Answer:

Each ribbon costs $0.75.

Step-by-step explanation:

All you need to do solve the problem is divide 360/480 = 0.75.

To check your answer, multiply 0.75 by the number of ribbons sold:

0.75 x 480 = 360

I hope this helped! If it did, please consider rating my answer and pressing thanks. Have a fantastic day!