ir112410
ir112410 ir112410
  • 05-11-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs Melissa $8.20 to make a pie, how much should she charge for a pie? Round your answer to the nearest cent if necessary.

Respuesta :

12sofie21
12sofie21 12sofie21
  • 28-01-2021

Answer:

$16.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the significance of idealism and truth in an individuals life?Please explain to me what this means.
If John has 5 apples how many apples does it take to get to 709 apples?
Find the formula for the 19th term of the sequence in which a1 = 9 and the common ratio is 6.
the energy needed to win a 1-minute footrace is produced mostly by?
What is the solution set of x^2 -5x -24 =0? Simplify fully please.
what is a 4 letter word for market or store
living and nonliving things cheetahs interact with
Mr Pin paid £7.05 for 1.5 metres of material. 1. What was the cost per metre? 2. How much would 3.5 metres cost?
Very few fossil of jelly fish or their close relatives have been found. This makes it hard to trace the evolutionary history of jellyfish using fossil record. w
Mr Pin paid £7.05 for 1.5 metres of material. 1. What was the cost per metre? 2. How much would 3.5 metres cost?