skylart483
skylart483 skylart483
  • 05-11-2020
  • Mathematics
contestada

Fabric A costs $15 for two yards and Fabric B costs $37.50 for 5 yards. What is the unit cost each?

Respuesta :

masroormughal1835 masroormughal1835
  • 05-11-2020

Answer:

Fabric A= $7.5

Fabric B= $7.5

Step-by-step explanation:

Answer Link
juliemonroe
juliemonroe juliemonroe
  • 05-11-2020
yarichin club nice love to see it
Answer Link

Otras preguntas

In a few sentences, list three functions that the hindbrain is responsible for.
What does a main idea not do? state what the story is about summarize details and events illustrate an important idea
A big cruise ship dropped anchor off the Caribbean island of Barbuda. The heavy anchor was released from a height of 545454 meters above the water's surface, an
Which statement best expresses the total cost (c) for buying (n) slices of pizzas at $3.00 each? 1)c – n = 3.00 2)c + n = 3.00 3)c = 3.00n 4)c=n/3.00 HELPPPP
In the years immediately following the Civil War, the South _____.
plzzz help What is the distance between P(-3, -2) and Q(5, -2)?
FInd the approximations to at least two decimal places for the coordinates of Point Z in the figure below. The angle theta or Q is -80 degrees and the radius is
if angle d = 100 degrees and angle b = 89 degrees, then angle c = 11 degrees.
At a school there are 40 girls and 20 boys. Everyone has either a pair of headphones or earbuds but not both 25 students have ear buds and 15 of them are girls
Which is the equation of the trend line that can be generated by using the data from year 1 and 5?