Mandy1976 Mandy1976
  • 06-11-2020
  • Mathematics
contestada

Unit rate for $6.50 for 3 1/4 pounds of grapes

Respuesta :

eabandr
eabandr eabandr
  • 06-11-2020

Answer:

3 1/4 divided by $6.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Did the cultural aspects of slavery end after it became illegal?
What is the purpose of each of the following components of a scientific practical report: Title Aim Hypothesis Material Method Results Discussion Conclusion
The constructed one of the most beautiful cities in the world. This city, , was known for its chinampas, or .
The sum of the ages of Mark, Tim and Jane is 39. In 5 years, the ratio of Mark's5 age toTim's age to Jane's age will be 10:9:8. How old is Mark now?A.В.C.D.1514
The values of a, b and c for the equation 8x2 - 2x = 1 are:A. 8, -2, and 1 respectivelyB: 8, -2, and -1 respectivelyC: 8, 2, and 1 respectively​
In sum, we hold that the District's ban on handgun possession in the home violates the Second Amendment, as does its prohibition against rendering any lawful fi
is a good book 1000 or 200 pages​
Arkadaşlar lütfen link atmayınız!!!​
PLS HELP NEED ASAP NO LINKS, NO UNESSECARY ANSWERS (actually answer the question), WILL MARK BRAINLIEST pls and thank you! :)
Sue is sitting in front of the TV. Her brother can't see his program. He hits her and she leaves crying. The term we would use to describe the consequence of th