jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

How many solutions can a quadratic equation have and why does it vary? How would the corresponding graphs look like?
HURRY!!!!!!!! Had to add random spaces because its offensive apparently. “Justin- I cannot believe you said that to me. What a j e r k. You know what!? Don’t ev
Is the square root of 2 times the square root of 3 rational or irrational
Avery’s water bottle holds 300 milliliter. Dashawn’s container holds 3/4 as much water. How many milliliters do both containers hold
This figure is made up of a triangle and a semicircle. What is the area of the figure? Use 3.14 for π . Enter your answer, as a decimal, in the box. units² A c
NEED HELP!!!!! In two or more complete sentences, compare relative dating and absolute dating of earths materials.
The answer key says the answer is B, but I don't understand how it is decreasing...isn't the velocity shown to be increasing? And if it is decreasing, then how
If you are traveling north from Atlanta on I-75, which hotel would be the most convenient to stop at?
How would I find this out
Who were the critics of america's new industrial economy, what were their criticisms, and what solutions did they propose?