kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

How did the decline of the Ottoman Empire become one of the reasons of the imperialism in Egypt?
Do you think that plants can get the building materials they need to grow from soil wateror air? Which ones? Explain your answer
The equation of a circle is x + (y - 10)2 = 16. The radius of the circle is yunits. The center of the circle is at
assess whether the development of internet and social media has caused a change in the way we communicate ​
another name for range
A drawing of a triangle has a base of 2.5 in. The scale factor is 1 in = 2 meters. What is the actual base length of the triangle?
marking brainliesttt !!! please help me with this crossword i've already got 1,4,7,8,9, and 10 so basically all the across ones
What if African Americans had not protested for civil rights in the 1950s and 1960s
What is the shape of DNA?
What is the quotient of (x3 + 3x2 + 5x + 3) ÷ (x + 1)? x2 + 4x + 9 x2 + 2x x2 + 2x + 3 x2 + 3x + 8