ortizdalvin
ortizdalvin ortizdalvin
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

It cost $4.75 for 25 fl-oz of detergent. How much cost per fl-oz?

It cost $ per fl-oz.

Respuesta :

zstreeter zstreeter
  • 01-12-2020

Answer:

It costs 19 cents or 0.19 dollars per fluid ounce.

Step-by-step explanation:

4.75 divided by 25 is 0.19. 0.19 is 19 cents.

Answer Link
skyahbaker84
skyahbaker84 skyahbaker84
  • 01-12-2020

Answer:

19

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Given that the points form a figure with 4 right angles do the points (-2,8), (4,8), (4,5) and (-2,5), represent the vertices of a square or a rectangle, explai
A car traveled at 65 miles per hour for a total of 390 miles. How many hours did the car travel?
Algebraic expression: 3 plus the product of 2 and h
What is the biological name of apple
Which enzyme present in stomach ?
How does refrigerator work? Help me please :)
a loan of $900 will be repaid in 36 installment payments of $30.22 each. what is the finance charge for the loan?
which is further, the distance between Miami and Seattle or between los Angeles and Washington?
x squared minus x equals 72
What Is Newtons Law And How Many Laws Are There.?