treyanaj73108
treyanaj73108 treyanaj73108
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me! Will give brainliest! (Real one)

Please help me Will give brainliest Real one class=

Respuesta :

fishj2889
fishj2889 fishj2889
  • 02-12-2020

Answer:

Since there are 32 fluid ounces in 1 quart and we need 3 quarts we multiply 32 and 3 and get the result of which is 96 we need to divide that by eight to get the correct number to multiply 4.50 by so we get the result of 12 now it is 12 times 4.50 which is 54 so it costs 54 dollars.

Step-by-step explanation:

Hope this helps

Answer Link
peanut1952 peanut1952
  • 02-12-2020
54 dollars


jjskskskskkskekskskdkicixoaosowkdjfjjs
Answer Link

Otras preguntas

Parrot in the Oven is a story about coming of age because…
Determine the value of x in the following triangle.
Square ABCD has an area of 64 units^2 2 . It is rotated 270^{\circ} ∘ clockwise around vertex C resulting in square A'B'C'D'. What is the side length of C'
Read the excerpt from the open window What is an example of situational irony in the excerpt?
Nicole needs to make a total of 25 deliveries this week. So far she has completed 20 of them. What percentage of her total deliveries has Nicole completed?
Constructed Response Prompt: How can a person have physical sight but no "vision"? How can a person have "vision" but no physical sight? To answer, think about
Write a paragraph describing a scenario that this graph would be true for.
How would you make a difference for us to be developed much more into the future?
please help due in 20
The demand for a good or service that considers only the private benefits of its consumption is called.