Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Write four sentences about rycycling in each sentence use packing , lanfill,waste?planet,!?
What is 22.35 in word form
idk what to do can anyone solve it???
What is government ?
Add : - 8 + (-5) Absolute Value
why would a sunset captivate a nature lover?
What role does the stock market play in the economy?
1.4t-0.4(t-3.1)=5.8 What is T?
The product of 3 and a number x is 23 . What is the value of x?
You are on a hike in the mountains. You have 3.79 km left to go before your next campsite. The sun will set in 6.93 h. What average speed must you walk to get t