ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

What’s the difference between renewable and non renewable sources?
What might the general goal of Johnson's Great Society have been? A. Reducing tax rates in the United States B. Reducing poverty and inequality in the Un
What did most southern newspaper editors and business leaders consider the key to transforming the former confederacy into a "new south"?
How many square yards of cement are needed to create the walkway around the rectangular pool?
What was the first joint company to launch a venture to the new world
Please help I don’t know what to do
What is motion?What are 3 formulas of motion?
Why did the Bantus of South Africa riot in 1976?
Determine the next step for solving the quadratic equation by completing the square. 0 = –2x2 + 2x + 3
martin Luther King speech and explain why the speech is effective and the main points and your connection to the speech.