muadahden
muadahden muadahden
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

question is in picture ​

question is in picture class=

Respuesta :

kabosaida345
kabosaida345 kabosaida345
  • 03-12-2020

Answer:

answer would be -6 :)

Step-by-step explanation:

Answer Link
puddlespatin puddlespatin
  • 03-12-2020

Answer:

-6

To check answer multiply -5 x 6

Answer Link

Otras preguntas

which north american country was the first to gain its independence and in what year
It takes a motorboat 6 hours to travel 96 miles down a river, and 2 hours longer to make the return trip. Find the speed of the current.
A cell with chloroplasts and a cell wall made of cellulose would likely belong to a(n)
Water is a very important factor for us individually, but its importance stretches further than that. For instance, because water absorbs _______ very well, the
A donut shop sells glazed donuts for $5.88 a dozen. How much would one donut cost?
how to do label tape diagram to subtract tens
You have 8 dime you trade each dime for 10 pennies. How mainly pennies will you have?
Define a branch point (also called a node) on a phylogenetic tree and describe what it represents.
How do you solve the equation in detail :: 12(2w-3)=6w
what was the major problem faced by the earliest formal American police departments