rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

A bicycle wheel with the diameter 70cm is making 25 revolutions while travelling. Find the distance covered by the bicycle
A pile of newspaper was 17 3/4 inches high. Each consecutive week for the next 5 weeks the height of pile increase by 8 7/12 inches. What is the height in inche
factors affecting the movement of particles in an electric field​
PLEASE HURY ITS TIMEDWhich of the following conditions is most likely to have precipitation?A:low pressure system, sinking air which then condenses and creates
Athena hiked 6 miles in 2 hours . Which of the following can be represented by an equivalent ratio ? Explain your thinking • 4 miles in 1 hour • 12 miles in 4
Answer question (picture below) and show work please
Antonio Para mí, es importante mantener la salud. 1. Cada día prefiero comer verduras—_______________ (sstuenaig) o ____________ ____________ (adíjsu ervsed). 2
Just 2 questions I need help on !! Picture below
Help with steps pls!!!
an Atom or group of atoms that have an electric charge is called an​