danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

DWI evidence is largely sensory in nature; therefore, it is: a) Objective b) Subjective c) Reliable d) Indirect
The equation c = 0.09 s gives the amount c (in dollars) of commission a salesperson receives for making a sale of s dollars. How much money would the salesperso
What does the third digit in an electrode symbol determine? a) Atomic number b) Mass number c) Charge d) Isotopic composition
Why was the alchemist watching people as they entered the oasis from the caravan? a) He was searching for a specific person b) He was curious about their reacti
Can you help with this I’ve been struggling
When did John Tarleton College become a junior college academy program? a. 1917 b. 1925 c. 1930 d. 1940
Best eulogy from louie from the book broken to mac
Lmk the answer please and thank you
A nurse is collecting data from a group of clients regarding their feelings and experiences of living with congestive heart failure. In which of the following t
The perimeter of a rectangle is 24 inches. The length is 2 inches. Use the numbers below to complete an equation to solve for the width, w. Numbers may be used