spettil357
spettil357
03-12-2020
Mathematics
contestada
Ummm so yea.........
Respuesta :
mtn021
mtn021
03-12-2020
Answer:
21.75 for 5 $21.75÷ 5= $4.35
Step-by-step explanation:
Answer Link
rearle
rearle
03-12-2020
Answer:
$4.35 for each student :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
2. Write the slope-intercept form equation of a line that passes through the points (-2,1) and (6,3).
2. Which is the best example of an object that converts electric energy to heat energy? lamp toaster radio
3. Why is it important for students to learn about dictators like Mussolini and Stalin today?
for a bake sale. 12 large posters are needed. It takes 20 minutes for one The members of student government are making posters to advertis student to paint a la
If i have 16 cookies and me and my 3 friends share. How many cookies would we each get?
You roll a six-sided die. Event A: Roll a 6. Event B: Roll a prime number. Find P(A or B). Express your answer as a fraction in simplest form. P(A or B) = 0
According to a recent survey of adults, approximately 62% carry cash on a regular basis. The adults were also asked if they have children. Of the 46% who have c
According to interference theory, most forgetting is attributable to the fact that:.
Each month, Morse budgets $2,009 for fixed expenses, $ 653 for living expenses, and $419 for annual expenses. His annual net income is $ 40,510. Describe his mo
Match the Spanish indirect object pronouns in the first column with their English equivalents in the second column