jmurra2440
jmurra2440 jmurra2440
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

what is the cost per ounce for 10 ounce package of cashews

Respuesta :

raihankhobaib
raihankhobaib raihankhobaib
  • 03-12-2020

Answer:

you have to give more explanation as right now the equation is unsolvable

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The nutrition facts label on a container of dry roasted cashews indicates there are 161 calories in 28 grams. You eat 9 cashews totaling 12 grams.
A _____ chart provides a simple way to show trends and variations in a range of data within a single cell
What happened to the world's population between 1950 to 2000?
What is 8.517 in word form
Leah has some lessons stan's driving school. The total cost of the lessons is £305.50
Is a owl a specialists or generalists
You have decided to study the effect of loud noise on plant growth. You put one plant in a quiet room and the other plant in your school's band hall. Providing
Write each ratio or rate as a fraction in simplest form. 9 inches of rain in 30 days
An inference _______. a. is a possible explanation for events using prior knowledge b. explains if a hypothesis is or is not valid c. is made independent of obs
James weight increased in 41 to 45 kilograms. what is the percentage increase?