xXPastelTunaXx
xXPastelTunaXx xXPastelTunaXx
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the better buy?

12 apples for $5.49 or 18 apples for $6.49

Respuesta :

jordynnpersaud jordynnpersaud
  • 04-12-2020

Answer:

i dotnknow

Step-by-step explanation:

18 apples

Answer Link
Naeemashan573
Naeemashan573 Naeemashan573
  • 04-12-2020

Answer:

it is number 2

18 apples for $6.49

Answer Link

Otras preguntas

let g(x)=2x and h(x)=x^2+4 find the value. (hog)(a)
what is the value of the expression 4x - y when x = 3 and y = 1
How many gallons of punch will sadie make?
Before the civil service act of 1883, how were government appointments handled? appointments were made on the basis of merit. appointments were made on th
why did so many leisure activities become very popular at the end of the nineteenth country? please help! :(
How many atoms of nitrogen are in the chemical formula Ni(NO3)2? 2 1 6 3
Which of the following is the BEST theme of our text Nectar in a Sieve? Question 10 options: A.Out with the old and in with the new. B. Love can overcome
Find the area of the trapezoid to the nearest tenth.
An electron is projected vertically upward with a speed of 1.70 ✕ 106 m/s into a uniform magnetic field of 0.320 t that is directed horizontally away from the o
skillfull cultural allusions “ A.methods B. dreams C. references D. qualities