gamergirl5458
gamergirl5458 gamergirl5458
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

Felix want to work out how much it costs him to use his tumble dryer.
The tumble dryer uses 1.9 units of electricity to dry one load of washing.
Felix dries four loads of washing each week.
He pays 12.8p for every unit of electricity he uses.
Work out the weekly cost, in pence, of using the tumble dryer.​

Respuesta :

christinaaa23 christinaaa23
  • 04-12-2020
I do you have answer choices!!!!
Answer Link

Otras preguntas

give two reasons why it is important to wash your hands both before and after completing a lab.
Can you show me how to divided 33 into to two groups so the ratio is 4 to 7 show me all the work
order from least to greatest 2.614; 2.146; 2.46; 2.164
what is 3,256,423,865 rounded to the nearest million?
How much does the element Radon cost per pound
how do you  figure out the ratio stars to squares when there are 11 squares 5 stars and two circles in the data?
How could you leave home on Monday to go sailing on the ocean,sail for 1 hour on Sunday,and return home on monday
The absolute value of a fraction
why are the seasons  at higher latitudes different from seasons at latitudes near the equator
4. Traditional economies do not use _______________________________ as a medium for trade.