keshreshalesh
keshreshalesh keshreshalesh
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost for 1 muffin? $6.75 for 9 muffins

Respuesta :

yazingapoo
yazingapoo yazingapoo
  • 04-12-2020

Answer:

One muffin is 0.75 cents :)

Step-by-step explanation:

Just do 6.75 divided by 9

Answer Link

Otras preguntas

Please Answer Correctly.
What was the Anti-Federalist stance on people's rights and the Constitution? The Constitution should remove the social contract, which forced citizens to do th
The perimeter of a playing field for a certain sport is 302 ft. The field is a​ rectangle, and the length is 47 ft longer than the width. Find the dimensions. W
14.95x4.1 can someone explain how to like do it like how u get the answer
Help me please please please please System of equations and inequalities aglebera 1
5. Complete the following chemical equation by predicting the products. Make sure the equation is balanced. (NH4)3PO4(aq) + Zn(NO3)2(aq) → +
14.2: Prove Pythagoras Right 15 min Elena is playing with the equivalent ratios she wrote in the warm-up. She rewrites =as a² = xc. Diego notices and comments,
During the school fundraiser for six of the products sold over flavored popcorn. Of the flavored popcorn, 1/2 who was caramel flavored. What fraction of the fun
If a is 3 inches long, b is 7 inches long, and c is 11 inches long, what is the total volume of the two blocks?
5. Complete the following chemical equation by predicting the products. Make sure the equation is balanced. (NH4)3PO4(aq) + Zn(NO3)2(aq) → +