Julielyons07
Julielyons07 Julielyons07
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help me please!!!!!!!!!!!!!

Help me please class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-12-2020

9514 1404 393

Answer:

  $6.50/lb

Step-by-step explanation:

To find price per pound, divide price by pounds.

  $35.75/(5.5 lb) = $6.50/lb

Answer Link

Otras preguntas

MacromoleculesQuiz Activate12345678910Which macromolecule provides a person with the highest amount of energy per mass?lipidscarbohydratesnucleic acidsproteinsM
Rewrite the set N by listing its elements N = { x | x is an integer and - 5 < x < - 2 }
12345In the sentence "La mala noticia es that está closed" está means:Oit alreadyOit barelyOit isit was
In a DRP, what part of the plan deals with how data will be preserved and maintained? a. A plan for handling sensitive/classified information b. Incorporating D
how to graph 2x - 3y = 6 and 3x - 5y = 8
What was the profession of einstein's first wife, mileva maric?
Essay on book review
NotestheChaeacKey Questions and TermsWhat is a phenotype?How many alleles for each genedoes a parent carry?How many alleles are passed tothe offspring during se
12. a² ই - 3 কে দুটি 3 কে দুটি বর্গের অন্তররূপে (a-b± আকারে) প্রকাশ করি।​
Discuss the principles of lifecycle assessment (LCA) in civil engineering and its importance in evaluating the environmental impact of construction projects.