banksjada4 banksjada4 04-12-2020 Mathematics contestada On Monday, I bought 1 dog and 3 cats for a total cost of $7.75. On Tuesday, 1 bought 1 dog and 6 cats for a total cost of $13.75. Can you find the price of each item?