sseanhott sseanhott
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 15 oz box of cereal cots 3.75 how much does a 21 oz box cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-12-2020

Answer:

$5.25

Step-by-step explanation:

3.75/15= 0.25 per oz

0.25* 21= 5.25

Answer Link
nixenlee
nixenlee nixenlee
  • 04-12-2020
5.25


Photo for the work I did
Ver imagen nixenlee
Answer Link

Otras preguntas

what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?