jasonbryn567 jasonbryn567
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada





Israel paid $9.80 for 4 pounds of smoked bacon. What is the price per pound of smoked bacon in
dollars and cents?

Respuesta :

faiuwejhd faiuwejhd
  • 04-12-2020

Answer:

$2.45

Step-by-step explanation:

9.80/4=2.45

Answer Link

Otras preguntas

Sontonca Structuro 15 Worksheet 10 Practice With Sentence Structure Homework This page gives practice with concepts from Workshoote 1-9. 1. Writo whether each w
What was a water frame and how did it work? ​
Can someone please help me with this thank you
Read the following passage from Senator Smith's "Declaration of Conscience":Today our country is being psychologically divided by the confusion and the suspicio
What political role did jimmy carter serve in before becoming state senator?.
Somebody help me with this? Please
When using a different calorimeter, and mixing 50 ml of hot water at 65 degrees c with 60 ml of water in the calorimete
2(x-3)+3y when x=5 and y=3
make r the subject of this formula t=2r/r-1
What is s° for b in the reaction 3 a → 2 b if ∆s°(rxn) =-277. 1 j/mol ・ k? [s° (a) = (205. 0 j/mol ・k)]