flamingosoccer flamingosoccer
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

A local clothing store sells 4 pairs of jeans for $36. What is c, the cost for 9 pairs of jeans?

Respuesta :

kyleegracepagan
kyleegracepagan kyleegracepagan
  • 04-12-2020

Answer:

81 dollars

Step-by-step explanation:

36÷4= 9 from this you know one pair of jeans costs 9 dollars so then you do 9x9= 81

Answer Link

Otras preguntas

0.07 kg = ____ m Fill In The Blank
please help me solve the answer for this question
When did the us start regulating immigration?
"what is george washington warning the public against in this excerpt?"
Susan is traveling from Queens to Staten Island via Manhattan. There are 3 different trains that travel from her home in Queens to Times Square, 5 trains that r
What is the difference between mass and weight
Two missiles are initially 5000 miles apart. They travel along a straight line directly towards one another, one traveling at 2000 miles per hour and the other
How do I find what “x” equals?? Please help this is due very very soon!!
The main organs of the respiratory system are the _____. Here are my choices A.bronchial tubes B.mouth C.lungs
SOMEONE HELP ASAP!!!!!!!!!!!!!