EeeeeAng
EeeeeAng EeeeeAng
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jack bought 3 sweatshirts for $65.50. What is the unit rate for 1 shirt?

Respuesta :

46zytxjqec
46zytxjqec 46zytxjqec
  • 04-12-2020
65.5$ divided by 3 equals 21.83$ or aka 21.83 per sweatshirt ( 21.83:1)
Answer Link

Otras preguntas

The power of DNA????
HELP!!! The town council votes to construct an energy plant on the bank of a large river. It uses river water in its cooling tanks and releases the wastewater b
What are the values of x, y, and z ?
pls help im confused D:
A man is transporting a trolley of mass 6 Kg and having Kinetic energy of 40 J. Compute its Velocity with which he is running?Don't spam :)) ​
How can color have a important impact on you . In a paragraph
1. List some of the situations where technology based training is most appropriate?
SOMEONE HELP ASAP PLZZ
How was Hitler able to convince his fellow countrymen to follow him into war?
Given the reaction below: Fe (s) + GuSO4 (aq) - FeSO4 (aq) + Cu (s) What is the reducing agent in the reaction?