Hayley7848 Hayley7848
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 8 oranges for $6.80. How much does one orange cost?

Respuesta :

frerichsr
frerichsr frerichsr
  • 04-12-2020

Answer:

A 6 lb bag of another brand

Step-by-step explanation:

Answer Link
gonzalezchavele gonzalezchavele
  • 09-04-2021

Answer:0.85

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the relationship between ATP and oxygen during cellular respiration? A. Oxygen is given off when ATP is produced in the mitochondria. B. Oxygen is produ
unlike identical twins, fraternal twins A. are produced from two identical embryos. B. result from two eggs fertilized by different sperms. C. result from the
what number is 100 times as great as 0.3
A passenger in the rear seat of a car moving at a steady speed is at rest relative to a. the side of the road. b. a pedestrian on the corner ahead. c. the fr
A passenger in the rear seat of a car moving at a steady speed is at rest relative to a. the side of the road. b. a pedestrian on the corner ahead. c. the fr
Which molecule in the chloroplast of a plant cell first captures light energy from sunlight? A. glucose B. carbon dioxide C. chlorophyll D. adenosine triphos
How long does it take an average American to learn a second language?
A Carolina chickadee family has made its home in a red maple tree. Their tree is an old one. It stands in the middle of a forest. Describe a change that co
write a paragraph that you or someone you know showed courage
What are some negative effects of having a disease but still appearing healthy