swendalldavidson12 swendalldavidson12
  • 04-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 sandwich rolls cost $0.64,how much will 21 rolls cost ?

Respuesta :

hdzaxtell hdzaxtell
  • 04-12-2020

Answer:

$3.36

Step-by-step explanation:

1. Divide $0.64 by 4 to get the cost of each sandwich roll, $0.16.

2. Multiply $0.16 by 21, $3.36.

Answer Link

Otras preguntas

Trevor solved the system of equations below. What mistake did he make in his work? 2x + y = 5 x − 2y = 10 y = 5 − 2x x − 2(5 − 2x) = 10 x − 10 + 4x = 10 5x − 10
round to the nearest ten thousand 905154
Solve the proportion to determine the value of x. 5x-4 / 4x+7 = 13 / 11
How is the main conflict of the storm's threat resolved in Henry Wadsworth Longfellow's "The Wreck of the Hesperus"? A. The old sailor warns the skipper about t
people who travel to a different country and settle there are called
Why don't most of the animals in the novel have unique personalities? A. Animals do not really have personalities. B. The allegory is not intended to be particu
How would a government legally take control of another territory to add it to its own?
Is .375 a rational or irrational number?
3 less than a number t is at most 7
Editing tool for quickly making a repeated change throughout a document