(QUICK NEED HELP )
The table shows the cost for ordering a certain number of
loaves of bread. What is the value of x if the cost is
proportional to the number of loaves of bread ordered?

QUICK NEED HELP The table shows the cost for ordering a certain number of loaves of bread What is the value of x if the cost is proportional to the number of lo class=

Respuesta :

Answer:

$56.25

Step-by-step explanation:

3 Loaves or bread cost $1875

1 loaf costs $6.25

$6.25*9=$56.25

Answer:

The 3rd chart

Step-by-step explanation:

Q&A Education